Czy akumulator może paść po 2 latach?

15 wrzesień 2019
Czy akumulator może paść po 2 latach? Czy akumulator może paść po 2 latach?

Umiejętne dobranie akumulatora do pojazdu lub maszyny to podstawa sukcesu. Bardziej doświadczone osoby nie mają z tym problemów, jednak kłopoty pojawiają się wtedy, gdy dana osoba zabiera się za to po raz pierwszy. Należy zadbać o to, aby akumulator cechował się długą żywotnością. Z fachowego punktu widzenia większość akumulatorów przestaje działać po 4-5 latach intensywnego użytkowania, więc jeśli komuś padnie on szybciej, wtedy wina najczęściej leży po stronie użytkownika. Nie jest to żadna wada produktu. Wiadomo, że z czasem akumulatory się starzeją, a ich wydajność powoli spada. Producenci dbają jednak o to, aby mogły być użytkowane jak najdłużej, nawet przez 6-7 lat. Nie da się jednak przewidzieć tego, ile konkretnie urządzeń znajduje się w kompletnym wyposażeniu samochodu.

Większość akumulatorów pada ze względu na złą eksploatacje

Użytkownicy powinni zwrócić uwagę na nieprawidłową eksploatację swojego akumulatora. W takich przypadkach może dojść do sytuacji, w której akumulator padł po 2 latach. Nie da się tego uniknąć, gdy posiadacze akumulatorów nie przykładają się do tego, aby w pełni je naładować, czy też narażają sprzęt na zbyt duże pobory energii w stanie spoczynku. To bardzo duże błędy ze strony wszystkich właścicieli, które muszą być natychmiastowo eliminowane, aby zaoszczędzić pieniądze na zakupie nowego akumulatora.

Nieprawidłowa eksploatacja związana jest również z następującymi elementami:

 • narażenie akumulatorów na zbyt długie oddziaływanie ekstremalnych temperatur,
 • nie wykonywanie działań profilaktycznych i prac konserwacyjnych,
 • wszelkie awarie elektryczne, które są przez właścicieli lekceważone, najczęściej złe ładowanie lub niesprawny rozrusznik.

Widać wyraźnie, że samemu ma się ogromny wpływ na to, przez jak długi czas akumulator w danym samochodzie będzie działał na wysokim poziomie. Wszelkie zaniedbania odbiją się na kierowcach bardzo niekorzystnie.

Czujniki stanu naładowania akumulatora

W nowoczesnych samochodach producenci zainstalowali tzw. czujniki stanu naładowania akumulatora, które informują zainteresowanych o tym, czy akumulator jest już w pełni naładowany, czy też jeszcze chwilę należy odczekać. Warto posługiwać się takimi danymi, aby nie mieć do czynienia z sytuacją, w której akumulator padł po 2 latach. Wtedy też nie pozostaje nic innego jak zakupienie nowego sprzętu, a to z pewnością pochłonie z budżetu domowego niemałe pieniądze. Czujniki pełnią w autach funkcję sterownika całym systemem zarządzania. Dzięki temu akumulator nie pobiera zbyt dużo energii, a czujnik niezwykle precyzyjnie mierzy wartość jego napięcia. 

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Karty katalogowe - Trojan
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Karty katalogowe Trojan

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Bosch S5
  • wtorek, 03 październik 2017

  Akumulator Bosch S5 - pakiet energii zapewniający bezpieczeństwo rozruchu i dostaw prądu. Większy prąd rozruchu i większa pojemność oznaczają większą rezerwę mocy i większą niezawodność dostaw energii do elektrycznych elementów wyposażenia dodatkowego w pojeździe. A to właśnie jest dla wymagającego klienta najważniejszym argumentem przy wyborze nowego akumulatora. Akumulator Bosch S5…

  Czytaj więcej
 • Zabezpieczenie akumulatora przed zbyt szybkim zużyciem Stef-pol EST-805 12V 20A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Zabezpieczenie akumulatora przed zbyt szybkim zużyciem Stef-pol EST-805 12V 20A - Zabezpieczenie zabezpiecza akumulator przed zbyt szybkim zużyciem. Zabezpieczenie kontroluje napięcie na akumulatorze, żeby nie rozładował się poniżej 10,5V. Gdy akumulator osiągnie granicę napięcia 10,5V zabezpieczenie odłączy odbiorniki od akumulatora. Zabezpieczenie zwalnia z obowiązku ciągłego kontrolowania akumulatora, żeby nie rozładować…

  Tags: Stefpol
  Czytaj więcej
 • Akumulatory Trojan Plus
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Trojan Plus Series™- akumulatory klasy premium produkowane z wykorzystaniem technologii Maxguard® Advanced Design Separator i Alpha Plus® Paste. Najczęściej są wykorzystywane w zasilaniu maszyn czyszczących oraz podnośników koszowych. Jest to najlepiej sprzedająca się seria akumulatorów Trojan w historii! Zalety serii Plus: Trojan SureVent™ flip-top vent cap system - zapewnia…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Uszkodzenie auta na dziurawej drodze — jak uzyskać odszkodowanie
  • poniedziałek, 07 październik 2019

  Według prawa ten, kto wyrządził szkodę, powinien ją naprawić. Wydaje się to oczywiste, ale gdy uszkodzimy auto wjeżdżając w dziurę, o tym zapominamy. A szkoda jest tutaj wyrządzona przez zarządcę drogi, który jest zobowiązany o utrzymanie jej w dobrym stanie. Jak starać się zatem o odszkodowanie?

  Czytaj więcej
 • Wsparcie finansowe dla klientów indywidualnych i firm
  • czwartek, 03 październik 2019

  Jeśli myślisz o zakupie nowego auta, na pewno zdajesz sobie sprawę, że to spory wydatek. Warto go dokładnie przemyśleć. Nie chodzi tutaj jedynie o wybór modelu, ale także o znalezienie wsparcia finansowego w przypadku, gdy nie stać nas na kupno od ręki. Z drugiej strony możemy prowadzić działalność gospodarczą i do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest nam samochód służbowy. Szczęśliwie na rynku znajduje się wiele rozwiązań, które można dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

  Czytaj więcej
 • Pielęgnacja samochodu
  • czwartek, 03 październik 2019

  Dbanie o samochód można porównać do troski o buty. Dopóki są nowe, czyścimy je, pastujemy i wstawiamy prawidła. Kiedy przestajemy dbać, buty szybko stają się brzydkie i niewygodne.

  Czytaj więcej
 • Ile się ładuje samochód elektryczny?
  • czwartek, 03 październik 2019

  Stacje paliw na terenie Polski działają w oparciu o markowe sieci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po przystąpieniu do współpracy z daną siecią stacji paliw nie postarać się, aby prowadzona przez nas stacja wyróżniała się czymś szczególnym, czego na innych stacjach paliw nie można znaleźć.

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej