Pielęgnacja samochodu

03 październik 2019
Pielęgnacja samochodu

Dbanie o samochód można porównać do troski o buty. Dopóki są nowe, czyścimy je, pastujemy i wstawiamy prawidła. Kiedy przestajemy dbać, buty szybko stają się brzydkie i niewygodne.

Niestety, podobnie traktujemy nasze auta. Kiedy samochód jest coraz starszy i z biegiem czasu przestajemy o niego dbać i wygląda jak stare, zużyte buty. Wygląd samochodu to jedno, ale czysta karoseria ma istotne znaczenie dla żywotności samochodu.

Karoserię niszczy sól i środki chemiczne sypane na drogi zimą, spaliny, kurz, brudna woda odpryskująca z asfaltu. Duże zniszczenia czynią rośliny, szczególnie gnijące liście a także pyłki i soki drzewne. Duże zniszczenia powodują ... ptaki. Odchody ptasie są czasami tak toksyczne, że powodują charakterystyczne "wżery" na lakierze.

Brudna karoseria to nie tylko problem estetyczny. Zalegający brud, czyli mieszanina chemicznych i organicznych środków niszczy karoserię i jest przyczyną szybkiego korodowania metali.

Czego używać do czyszczenia auta?

Do pielęgnacji i zabezpieczania karoserii samochodowych służą specjalne kosmetyki. Ich wybór jest bardzo szeroki - od szamponów, po nabłyszcza ze i środki zabezpieczające przed korozją, przeciwdziałające trzymaniu się owadów i innego brudu. Są również takie, które pomogą zamaskować i zabezpieczyć drobne rysy.

Jest również cała gama kosmetyków do utrzymywania czystości we wnętrzu pojazdu. Każdy, kto ma dzieci wie, jak szybko ulega zabrudzeniu wykładzina na fotelach.

Gdzie najlepiej zaopatrywać się w środki do mycia i pielęgnacji naszych pojazdów?

Przedstawiamy kolejno sklepy, w których można zaopatrzyć się w niezbędne środki czystości do naszych pojazdów.

 • sklepy internetowe z profesjonalnymi kosmetykami

Za tą opcją przemawia przede wszystkim ogromny wybór produktów oraz niska cena, jaką mogą zaproponować sklepy internetowe.

 • markety budowlane i z wyposażeniem wnętrz.

Zaopatrzenie w kosmetyki samochodowe jest na przyzwoitym poziomie zarówno pod względem ilości, jak też jakości. Można też kupić środki przeznaczone dla poszczególnych części pojazdów, np. do czyszczenia kokpitu, tapicerki, dywaników itp.

 • stacje paliw.

Z oczywistych przyczyn na każda stacja paliwowa jest dobrze zaopatrzona w kosmetyki samochodowe.

Przy wielu stacjach znajdują się również myjnie i stoiska z odkurzaczami. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wysprzątane, umyte i nabłyszczone auto można przy okazji zabezpieczyć dokupionymi środkami lub uzupełnić zakupy w specjalne zabezpieczenia chemiczne przeciw np. przyklejaniu się owadów do szyb i lamp samochodowych lub ułatwiających odklejanie brudu.

 • warsztaty samochodowe.

W niektórych warsztatach można również kupić kosmetyki samochodowe, lecz ich często pozostawia dużo do życzenia.

 • Autoryzowane Stacje Obsługi.

ASO oferują bardzo szeroki wybór profesjonalnych akcesoriów, kosmetyków i środków zabezpieczających przed zanieczyszczeniami do naszych aut. 

Na dodatek bardzo często w ofercie są całe linie, dedykowane poszczególnym markom, włącznie z dezodorantami i zapachowymi odświeżającymi wnętrze.

Zarówno w ASO, jak też na stacjach paliwowych można otrzymać profesjonalną poradę dotyczącą konkretnych środków czyszczących, zabezpieczających i pielęgnujących nasze auta.

W zadbanym samochodzie nie tylko przyjemnie się jeździ, ale również można w sten sposób przedłużyć użytkowanie i zaoszczędzić na wymianie przerdzewiałych elementów karoserii lub wyposażenia wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy z http://picuj.pl/

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory ciężarowe Tuborg HD
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulator Tuborg HD to uniwersalny akumulator przeznaczony do maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego, autokarów, minibusów o niższych wymaganiach energetycznych. System centralnego odpowietrzenia „KAMINA” plus sprawdzona i przetestowana technologia zapewnia pewny rozruch i bezproblemowe działanie w każdych warunkach.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Tuborg Black
  • poniedziałek, 16 październik 2017

  Akumulator Tuborg Black to uniwersalny akumulator polskiej produkcji, który jest doskonałym kompromisem między ceną a jakością. Spełnia wymagania wszystkich samochodów z podstawowym wyposażeniem. Bardzo dobre parametry rozruchowe, system centralniego odpowietrzenia "Kamina" powodują, że sprawdzi się także w autach dostawczych oraz ciężarowych. Szeroki wolumen akumulatorów Tuborg zapewnia odpowiedni wybór do każdego…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Centra Standard
  • środa, 20 wrzesień 2017

  CENTRA STANDARD to akumulatory obecny na rynku od wielu lat. Cenne doświadczenia zdobyte przy jego produkcji wykorzystane zostały przy tworzeniu kolejnych serii akumulatorów . Produkowany zgodnie z międzynarodowymi normami, w oparciu o najlepsze i bezpieczne technologie łączy tradycję z nowoczesnością. Centra STANDARD to akumulator dedykowany autom z podstawowym wyposażeniem.

  Czytaj więcej
 • Prostowniki dla warsztatów firmy Exide
  • piątek, 09 styczeń 2015

  Prostownik Exide to podstawowe narzędzie każdego warsztatu, a także właściciela samochodu, kampera, przyczepy kempingowej, czy łodzi.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Uszkodzenie auta na dziurawej drodze — jak uzyskać odszkodowanie
  • poniedziałek, 07 październik 2019

  Według prawa ten, kto wyrządził szkodę, powinien ją naprawić. Wydaje się to oczywiste, ale gdy uszkodzimy auto wjeżdżając w dziurę, o tym zapominamy. A szkoda jest tutaj wyrządzona przez zarządcę drogi, który jest zobowiązany o utrzymanie jej w dobrym stanie. Jak starać się zatem o odszkodowanie?

  Czytaj więcej
 • Wsparcie finansowe dla klientów indywidualnych i firm
  • czwartek, 03 październik 2019

  Jeśli myślisz o zakupie nowego auta, na pewno zdajesz sobie sprawę, że to spory wydatek. Warto go dokładnie przemyśleć. Nie chodzi tutaj jedynie o wybór modelu, ale także o znalezienie wsparcia finansowego w przypadku, gdy nie stać nas na kupno od ręki. Z drugiej strony możemy prowadzić działalność gospodarczą i do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest nam samochód służbowy. Szczęśliwie na rynku znajduje się wiele rozwiązań, które można dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

  Czytaj więcej
 • Pielęgnacja samochodu
  • czwartek, 03 październik 2019

  Dbanie o samochód można porównać do troski o buty. Dopóki są nowe, czyścimy je, pastujemy i wstawiamy prawidła. Kiedy przestajemy dbać, buty szybko stają się brzydkie i niewygodne.

  Czytaj więcej
 • Ile się ładuje samochód elektryczny?
  • czwartek, 03 październik 2019

  Stacje paliw na terenie Polski działają w oparciu o markowe sieci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po przystąpieniu do współpracy z daną siecią stacji paliw nie postarać się, aby prowadzona przez nas stacja wyróżniała się czymś szczególnym, czego na innych stacjach paliw nie można znaleźć.

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej